Hakkımızda

APG GA (Airline Promotional Group Global Associate)

2006 yılında AiRep Havacılık ve Turizm A.Ş’ni Türkiye temsilcisi olarak seçen APG GA Türkiye’deki faaliyetlerini bu tarihten 2010 Aralık’a kadar AiRep bünyesinde sürdürmüştür. Ocak 2011’den itibaren ayrı bir şirket olarak yapılandırılan APG GA faaliyetlerini “APG Havacılık ve Turizm Limited Şirketi” ünvanı altında yürütmektedir.

APG TURKEY’in Türkiye’de yürüttüğü faaliyetler:

GSSA (General Sales Service Agent)

Başta satış temsilciliği olmak üzere havayolu temsilciliği hizmetleri verilmektedir.

ABCS (APG BSP Coordination System)

Havayolu sistemlerinin lokal rezervasyon sistemleri içinde çalışmasının sağlanması, dönemsel acenta raporlarının kontrolünün yapılarak havayoluna bilgi verilmesi, yanlış kesilmiş veya yanlış iadesi yapılmış biletler için acentalara ceza uygulanması ve acenta alacaklarının takibi, başlıca çalışma alanlarıdır.

IET (Interline Electronic Ticketing)

APG Airlines (GP) dokümanı üzerine anlaşmalı havayollarının biletlerinin düzenlenmesi faaliyetlerini yürütmektedir.

APG Platform

APG’nin NDC Uyumlu Biletleme Platformudur. Seyahat acentelerine aynı ekran üzerinden pek çok havayollarına erişim sağlayarak hizmet ağlarını genişleticileri ve ücret farklılıklarından dolayı yolcularına en iyi ücreti verebilecekleri bir biletleme platformudur.

Kargo Hizmetleri

Kargo Genel Satış ve Servis Temsilciliği ve Kargo Interline Çözümleri AWB-275 olarak iki ana başlıkta hizmet verilmektedir.