APG Turkey Office
APG TURKEY
www.apgturkey.com
turkey@apg-ga.com
T: +90 212 334 29 00
A: Gümüşsuyu Mah. Mete Cad. Ataman Apt. No: 18/3 Taksim, İstanbul, Turkey
 
Airline Profiles
 

Xiamen Havayolları'ndan Önemli Açıklama..

15.08.2018
PAYLAŞ
Facebook Twitter More...
 

Değerli Acentelerimiz,

Xiamen Havayolları Yönetim Kurulu’nun aldığı bir kararla;

‘‘Satış Yeri Transferi’’ uygulaması yasaklanmıştır. Başka bir deyişle, diğer ülkelerin OTA platformlarından veya satış temsilcilerinden yolcuları transfer etmek yasaktır. Bunu yapan acenteler satış yerlerini değiştirerek çok yüksek gelir etmeyi amaçlamaktadırlar. (Örneğin GDS’ler tarafından verilen teşvikler gibi)

“Satış Yeri Transferi” nin anlamını açıklığa kavuşturmak gerekirse; acentenizin fiziksel lokasyonunda satılan ancak acentenin bulunduğu yerin dışındaki diğer ülkelerden hareketli ve acentenin bulunduğu yerin dışında yaşayan bir yolcu tarafından satın alınan biletler anlamına gelir. Acenteler, diğer ülkelerin OTA platformları ve satış acenteleri üzerinden bilet satışının yapılması havayolu için potansiyel risk ve ekstra işletme maliyeti içermektedir.

Xiamen Havayolları, satış temsilcilerinin veri dünyasını düzenli aralıklarla izleyip görüntüleyebilmeleri için bir iç kontrol sistemine sahiptir. Dünya çapındaki tüm BSP ajanlarına farklı ölçü ve oranlarda dahili olarak bakan bir sistemin risk yönetimi rutini ve seçilmiş yolcular üzerinde araştırmalar gerçekleştirmektedir.

‘’Satış Yeri Transferi’’ oranının yükselmesi veya Xiamen Havayolları’nın belli seviyelerde zarar görmesi durumunda, prosedürler hemen uygulanacaktır.

Prosedürler; Uyarıları, Askıya Almayı, Ortak havayolları ile soruşturmayı ve diğer prosedürleri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Xiamen Havayolları tarafından ‘’Satış Yerinin Transferi’’ söz konusu olduğunda farklı prosedürler gerçekleştirecektir.

Acentelerimizin yerel pazardaki müşterilere odaklanmasını şiddetle tavsiye ediyor, yerel müşterilerin dışında bilet satışı yapmamanızı özellikle rica ediyoruz. (“Satış Yeri Transferi” olarak tanımlanır).

Detaylı bilgi ve sorularınız için 0212 334 29 31/61 numaralı telefondan ofisimizi arayabilir veya sales-turkey@apg-ga.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Saygılarımızla,

APG Turkey